kadry i płace

Specjalista ds. kadr i płac


Specjalista ds. kadr i płac pracuje w każdej firmie. Praca w kadrach i płacach to praca zarówno z danymi (rozliczanie, programy kadrowe), jak i prawem (przepisy prawa pracy i kodeksu cywilnego, podatku od osób fizycznych i przepisów ZUS), a także z ludźmi (ZZL, rekrutacja). To szeroki obszar, który zwyczajowo dzielimy na tzw. “miękki HR” i “twardy HR”. Bez względu jednak na to, którą ścieżkę wybierzesz, musisz znać przepisy i najważniejsze zasady rozliczeń.

Na początku nauka może wydawać się trudna, ale po poznaniu całej terminologii praca ta przynosi wiele możliwości rozwoju i bardzo korzystne warunki finansowe. Średnie wynagrodzenie Specjalisty ds. kadr i płac wynosi od 3 760 do 5 500 zł.

Konkurencja na rynku pracy jest spora, do wybicia się z tłumu kandydatów nie wystarcza sam fakt zdobycia wykształcenia, potencjalny pracodawca potrzebuje potwierdzenia, że posiadasz odpowiednie kompetencje, dlatego jako uczestnik projektu otrzymujesz szkolenia z najwyższej półki (warte kilkanaście tysięcy złotych), które z pewnością wyróżnią Cię na rynku pracy!

Kurs Specjalista ds. kadr i płac gwarantuje kompleksową wiedzę i umiejętności z zakresu zasad prawa pracy (przepisy ogólne, układy zbiorowe, regulaminy pracy, prowadzenia i archiwizacji dokumentacji personalnej, prawa ubezpieczeń społecznych), płac (system wynagrodzeń, naliczanie ich na podstawie rodzajów umowy, rozliczenia publiczno-prawne) oraz systemów kadrowych (płatnik).

Dołącz do projektu już dziś!!!

Co otrzymasz w ramach projektu?


W ramach projektu bezpłatnie skorzystasz z indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowej.

 
  • 3 – godzinne spotkania z Psychologiem, na podstawie indywidualnych rozmów oraz psychologicznej oceny kandydatów zgodnie z profilem psychologicznym zostanie zapewniona obiektywna i rzetelna ocena możliwości powodzenia w projekcie wraz z indywidualnym wsparciem.
 
  • 3 – godzinne spotkanie z Doradcą Zawodowym, podczas którego nastąpi identyfikacja Twoich predyspozycji zawodowych, talentów, przewag konkurencyjnych oraz możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego. Stworzony podczas spotkania Indywidualny Plan Działania pozwoli na konkretne i aktywne działanie w projekcie. Dodatkowo podczas spotkania opracujesz/ udoskonalisz swoje CV, które przybliży Cię do wymarzonego pracodawcy oraz przejdziesz przez symulację rozmowy kwalifikacyjnej w sprawie stażu.
 
  • Szkolenia mające na celu podwyższanie lub dostosowywanie kompetencji i kwalifikacji niezbędnych na rynku pracy w kontekście zidentyfikowanych Twoich potrzeb.
 
  • 3-miesięczny staż, służący zdobyciu doświadczenia zawodowego, wymaganego przez pracodawców.
 
    3 – godzinne spotkanie z doradcą zawodowym, gdzie podsumujesz swoje działania i popracujesz nad tymi aspektami rynku pracy, które są dla Ciebie wyzwaniem. Przygotujesz swój profil na Linkedin, jak również przećwiczysz przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, bądź zaplanujesz swoją strategię ścieżki zawodowej na najbliższy rok.
 
  • Wsparcie Pośrednika Pracy, który będzie Twoim wsparciem w zdobywaniu rynku pracy i pokaże jak docierać do wymarzonych pracodawców/ ofert pracy nie tylko na rynku jawnym, ale również i ukrytym.

Z programu Akcelerator Startu Zawodowego skorzystało już ponad
800 osób w całym kraju!

Wygląda ciekawie? Aplikuj już dziś!!!

Projekt „Kujawsko – Pomorski Akcelerator Startu Zawodowego” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach Osi Priorytetowej I. Osoby młode na rynku pracy Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020, Działania 1.2. Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałania 1.2.1. Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt realizowany w ramach Wsparcia udzielanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

Termin realizacji projektu:
01.04.2020 - 31.12.2021

Wartość projektu:
1 446 134,40 zł

Główny cel projektu:

Zapewnienie indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo-edukacyjnej poprzez podniesienie kwalifikacji zawodowych, umiejętności społecznych oraz zdobycie doświadczenia zawodowego i podjęcie zatrudnienia dla 96 młodych osób ( 54 kobiet i 42 mężczyzn), w tym osób z niepełnosprawnościami, w wieku od 18 do 29 lat, z woj. kujawsko - pomorskiego..

Planowane efekty projektu:

Głównym rezultatem projektu będzie podjęcie zatrudnienia przez:

  • Aktywizacja edukacyjna i podniesienie kwalifikacji zawodowych przez 96 osoby
  • Podjęcie zatrudnienia przez 57 osoby bierne zawodowo,
  • podjęcie zatrudnienia przez 2 osoby niepełnosprawne