Pracownik ds. kadr i płac
Specjalista ds. kadr i płac pracuje w każdej firmie. Praca w kadrach i płacach to praca zarówno z danymi (rozliczanie, programy kadrowe), jak i prawem (przepisy prawa pracy i kodeksu cywilnego, podatku od osób fizycznych i przepisów ZUS), a także z ludźmi (ZZL, rekrutacja). To szeroki obszar, który zwyczajowo dzielimy na tzw. “miękki HR” i “twardy HR”. Bez względu jednak na to, którą ścieżkę wybierzesz, musisz znać przepisy i najważniejsze zasady rozliczeń.
Na początku nauka może wydawać się trudna, ale po poznaniu całej terminologii praca ta przynosi wiele możliwości rozwoju i bardzo korzystne warunki finansowe. Średnie wynagrodzenie Specjalisty ds. kadr i płac wynosi od 3 760 do 5 500 zł.
Konkurencja na rynku pracy jest spora, do wybicia się z tłumu kandydatów nie wystarcza sam fakt zdobycia wykształcenia, potencjalny pracodawca potrzebuje potwierdzenia, że posiadasz odpowiednie kompetencje, dlatego jako uczestnik projektu otrzymujesz szkolenia z najwyższej półki (warte kilkanaście tysięcy złotych), które z pewnością wyróżnią Cię na rynku pracy!
Kurs Specjalista ds. kadr i płac gwarantuje kompleksową wiedzę i umiejętności z zakresu zasad prawa pracy (przepisy ogólne, układy zbiorowe, regulaminy pracy, prowadzenia i archiwizacji dokumentacji personalnej, prawa ubezpieczeń społecznych), płac (system wynagrodzeń, naliczanie ich na podstawie rodzajów umowy, rozliczenia publiczno-prawne) oraz systemów kadrowych (płatnik).
Dołącz do projektu już dziś!!!
Co otrzymasz w ramach projektu?
W ramach projektu bezpłatnie skorzystasz z indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowej.
- 5 – godzinne spotkania z Psychologiem, na podstawie indywidualnych rozmów oraz psychologicznej oceny kandydatów zgodnie z profilem psychologicznym zostanie zapewniona obiektywna i rzetelna ocena możliwości powodzenia w projekcie wraz z indywidualnym wsparciem.
- 3 – godzinne spotkanie z Doradcą Zawodowym, podczas którego nastąpi identyfikacja Twoich predyspozycji zawodowych, talentów, przewag konkurencyjnych oraz możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego.
- Szkolenia mające na celu podwyższanie lub dostosowywanie kompetencji i kwalifikacji niezbędnych na rynku pracy w kontekście zidentyfikowanych Twoich potrzeb.
- Dodatkowo dla osób z grupy Imigranci przewidziany jest 3-miesięczny staż zawodowy.
- Wsparcie Pośrednika Pracy, który będzie Twoim wsparciem w zdobywaniu rynku pracy i pokaże jak docierać do wymarzonych pracodawców/ ofert pracy nie tylko na rynku jawnym, ale również i ukrytym.
- 3 – godzinne spotkanie z doradcą zawodowym gdzie podsumujesz swoje działania i popracujesz nad tymi aspektami rynku pracy, które są dla Ciebie wyzwaniem.
- Stworzony podczas spotkania Indywidualny Plan Działania pozwoli na konkretne i aktywne działanie w projekcie. Dodatkowo podczas spotkania opracujesz/udoskonalisz swoje CV, które przybliży Cię do wymarzonego pracodawcy.
Z programu Akcelerator Startu Zawodowego skorzystało już ponad
900 osób w całym kraju!
Wygląda ciekawie? Aplikuj już dziś!!!
Projekt „Mazowiecki Akcelerator Startu Zawodowego 2.0” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach Osi Priorytetowej I. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020, Działania 1.2. Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy - programy konkursowe, Poddziałania 1.2.1. Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego
Projekt realizowany w ramach Wsparcia udzielanego z Europejskiego Funduszu Społecznego
Termin realizacji projektu:
01.01.2021 r. - 31.03.2022 r.
Wartość projektu:
1 104 120,00 zł
Główny cel projektu:
Zapewnienie indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo-edukacyjnej poprzez podniesienie kwalifikacji zawodowych, umiejętności społecznych oraz zdobycie doświadczenia zawodowego i podjęcie zatrudnienia dla 96 młodych osób (52 kobiet i 44 mężczyzn), w tym osób z niepełnosprawnościami, w wieku od 18 do 29 lat, w tym: biernych zawodowo, bezrobotnych niezarejestrowanych w UP oraz tzw. ubogich pracujących, osób zatrudnionych na umowach krótkoterminowych oraz pracujących w ramach umów cywilno-prawnych, z województwa mazowieckiego (m. Radom, m. st. Warszawa), poprzez kompleksową ścieżkę działań aktywizujących obejmujących w zależności od potrzeb: identyfikację i diagnozę potrzeb wraz z utworzeniem IPD, grupowe poradnictwo zawodowe, szkolenia zawodowe dostosowane do predyspozycji Uczestnika i potrzeb rynku pracy, staże zawodowe oraz pośrednictwo pracy.
Planowane efekty projektu:
Głównym rezultatem projektu będzie:
- Aktywizacja edukacyjna i podniesienie kwalifikacji zawodowych przez 68 osób
- Podjęcie zatrudnienia przez 50 osób
- Poprawę sytuacji na rynku pracy przez 3 osoby zatrudnione